Надрукувати

Лазерні технології успішно застосовуються в різних напрямках медицини: хірургії, урології, косметології, стоматологи, офтальмології, фізіотерапії та ін. Медичний лазер є ключовим інструментом в таких операціях, як лазерна літотрипсія, вапоризація простати, ендовенозна лазерна коаварія вен, лазерна епіляція та шліфування шкіри, лазерне приварювання сітківки та мікрохірургія ока та багато інших. Тому будь-які неполадки лазерних апаратів зривають роботу установ, що їх використовують.

Що потрібно зробити, якщо лазер дав збій

Якщо не було запаху гару та витоку холодоагенту, то можна спробувати вимкнути живлення, а через 1 хвилину включити повторно. Якщо помилка з'являється в момент спроби отримати випромінювання (натискання на педаль), після повторного включення рекомендуємо спробувати працювати на інших режимах потужності або енергії. Якщо лазер взагалі не вмикається, то рекомендуємо перевірити відповідність напруги мережі вимогам лазера, цілісність мережевого шнура та запобіжників, а також положення кнопки аварійного вимкнення лазера. Якщо наведені поради не допомагають, залишається звернутися до сервісної служби, вказавши при цьому тип лазера, фірму – виробник, серійний номер, а також повідомлення про помилку з дисплея лазера (краще сфотографувати).

Ремонт лазерів також має свою специфіку, що потребує особливих навичок та приладів, таких як коліматор для юстування дзеркал, вимірювач потужності лазерного випромінювання та інші.

Кристал алюмінієво-іттрієвого граната, активованого неодимом (Nd:YAG) - робоче тіло медичних 100-ватних лазерів Dornier Medilas 4100, 5100 и 8100 fibertom

Мал. 1 Кристал алюмінієво - іттрієвого граната, активованого неодимом (Nd:YAG) - робоче тіло медичних 100-ватних лазерів Dornier Medilas 4100, 5100 и 8100 fibertom.

Ремонт хірургічних, косметологічних, урологічних, стоматологічних лазерів

Проводимо ремонт та рекалібрування хірургічних, косметологічних, урологічних, стоматологічних медичних лазерів.
Ми ремонтуємо наступні типи лазерів в Україні:

Проводимо перевірку та калібрування потужності лазерів, юстирування оптики, ремонтуємо блоки живлення лазерів.

Правила експлуатації медичних лазерів

Лазери мають свою, особливу специфіку експлуатації та обслуговування.
Кожен медичний лазер - особливий вид електронно-оптичний прилад, що має свою специфіку роботи та правила експлуатації.

Особливу увагу слід приділити захисту очей, навіть якщо лікарі використовують лазерне випромінювання лише всередині тіла хворого. Не слід нехтувати використанням захисних окулярів, які обов'язково повинні відповідати довжині хвилі лазера, з яким використовуються, та бути не пошкодженими. Адже нерідкі випадки, коли персонал під час операції випадково зачіпав світловодне волокно, воно тверде, але тендітне, давало тріщину, і лазерне випромінювання "наповнювало" операційну, багаторазово відбиваючись від кахельних стін.

Через конструктивні особливості лазери надзвичайно чутливі до механічних впливів. Тому категорично не рекомендується їх перевозити з приміщення до приміщення без особливої ​​необхідності. Тим більше, необхідно оберігати від ударів, падінь тощо.

Всі лазери набагато більш чутливі до температурного режиму, ніж інша медична техніка. Тому не бажана експлуатація лазерів при температурах у приміщеннях вище 25 град. Цельсія, навіть якщо фірмова інструкція дозволяє ширший температурний спектр. Для продовження терміну служби лазера оптимальна температура повітря в приміщенні становитиме приблизно 20 град. Цельсія.
Всі хірургічні, косметологічні, урологічні та стоматологічні лазери мають примусове охолодження, тому під час роботи категорично забороняється закривати вентиляційні отвори навіть пористим матеріалом. Більше того, для адекватного охолодження рекомендується залишати вільними приблизно по півметра з кожного боку від корпусу лазера.

Не рекомендується вимикати живлення лазера, коли він знаходиться в активованому стані. Це загрожує скиданням калібрування лазера за потужністю, що в свою чергу вимагатиме виклику фахівця. У зв'язку з цим не рекомендуємо використовувати кнопки аварійного відключення лазерів та системи дверних розмикачів не за призначенням та без особливої ​​необхідності.

Кожен лазер - це ще й оптичний прилад, що генерує досить сильне випромінювання. Але на відміну від іншої оптики, наприклад фотоапаратів, пил, що потрапив усередину лазера, може не тільки погіршити якість роботи лазера, знизити потужність, а й призвести до серйозного виходу з ладу! Для хірургічних, урологічних, косметологічних та стоматологічних лазерів досить часта несправність - теплове пошкодження (прогар) одного з дзеркал або лінз внаслідок попадання на них частинок пилу. Крім того, через пилові відкладення в радіаторі охолодження може спрацювати термозахист і вимкнути або в кращому разі примусово знизити потужність лазера. Наявність "пилового килима" веде до скорочення терміну служби лазерів внаслідок перегріву.

Через особливості конструкції, лазерні прилади критичні до якості живлення. Нестабільність напруги, різкі кидки, раптові відключення - включення живлення часто призводять до виходу з ладу вбудованих в лазери блоків живлення або до скидання калібрувань за потужністю. Категорично забороняється включати лазери в "іскристі" розетки.
Повторне включення лазера у разі потреби рекомендуємо робити не раніше, ніж через хвилину, після вимкнення.
Якщо пауза між сеансами використання лазера становить менше, ніж 30 хвилин, краще лазер залишити увімкненим.

Розшифровка абревіатур лазерів

Nd:YAG Алюмінієво – ітрієвий гранат, активований неодимом. Довжина хвилі 1064 нм (інфрачервоний);
Ho:YAG Алюмінієво - іттрієвий гранат, активований гольмієм. Довжина хвилі 2100 нм (інфрачервоний); Er:YAG Алюмінієво - іттрієвий гранат, активований ербієм. Довжина хвилі 2900 нм (інфрачервоний);
CO2 лазер - лазер на вуглекислому газі (працюючий за рахунок розряду в середовищі вуглекислого газу). Довжина хвилі 10,6 мкм (інфрачервоний); He-Ne лазер - гелій - неоновий лазер (працюючий за рахунок розряду в суміші гелію і неону). Довжина хвилі 632,8 нм (червоно-жовтогарячий).

м. Одеса