Обираючи ЕКГ кабель або SpO2 датчик, насамперед необхідно знати марку та тип апарату, вид роз'єму підключення, також може знадобитися серійний номер та рік випуску. Необхідно пам'ятати, що апарати одного і того ж типу залежно від року випуску та серійного номера можуть мати різні роз'єми підключення SpO2 датчиків та ЕКГ кабелів. Особливо це стосується таких поширених в Україні виробників, як Ютас та Mindray. Також необхідно враховувати, що в користуванні іноді трапляється апаратура китайського виробника всюдисущого з бирками відомих брендів. Тому один з кращих варіантів підібрати відповідний датчик або кабель - надати нехай несправний, але комплектний зразок датчика або кабелю. >Якщо необхідного кабелю або датчика в переліку не виявилося - його зазвичай можна замовити, зв'язавшись з нами.
Вибір ЕКГ кабелю для електрокардіографів та реанімаційних моніторів
Види контактів відведення ЕКГ кабелів
Мал.1 4 мм з пружиною "banana"
Мал.2 DIN 3.0 3 мм без пружини
Мал.3 DIN 1.5 мама
Мал.4 засувка "кнопка"
Мал.5 зажим
Контакти видів на Мал.1 та Мал.2 мають кабелі, що застосовуються з кардіографами. повинні підходити до відповідних електродів: грудних (грушок) і кінцевих (прищіпок) Контакти видів на Мал.4 та Мал.5 мають кабелю, що застосовуються з реанімаційними моніторами, а також з кардіографами у складі комплексів проведення стрес-тестів (стрес-системами) Вони кріпляться до липких одноразових електродів.
Роз'єми DIN 1.5 мама (Мал.3) мають деякі кабелі моніторів Холтера, а також деякі збірні ЕКГ кабелю.
При виборі ЕКГ кабелів слід враховувати, що в Україні прийнято Європейське кольорове маркування (IEC).Позначення Американського маркування - AHA.
Слід взяти до уваги, що кабелі для реанімаційних моніторів пацієнта бувають з 3-ма і з 5-ма відведеннями.
Іноді ще важливо знати, чи використовуватиметься кардіограф з кабелем при одночасному використанні дефібрилятора.
Якщо Ви не знайшли в нашому переліку марку Вашого апарату або його тип або виникли питання - будемо раді проконсультувати.
І, нарешті,
рекомендації з експлуатації датчиків SpO2 (сенсорів сатурації кисню крові), ЕКГ кабелів, датчиків температури та інших аксесуарів
- Ізоляція кабелю може ставати жорсткою і крихкою від впливу ультрафіолетового випромінювання (під час обробки операційних бактерицидних ламп), а також при обробці деякими дезінфектантами. Для запобігання попаданню ультрафіолету рекомендуємо апаратуру разом з кабелями та датчиками накривати пелюшками або простирадлами. Якщо ж збільшилася жорсткість кабелю лише поблизу електродів – рекомендуємо змінити дезінфектант.
- Слід уникати потрапляння рідин всередину датчиків SpO2 (сенсорів). Якщо все-таки це сталося – слід якнайшвидше відключити датчик від монітора або пульсоксиметра та видалити рідину за допомогою сухої паперової серветки. Вихід з ладу в таких випадках відбувається зазвичай не відразу, а через якийсь час, зумовлений тривалістю процесу корозії.
- Покази приладів з датчиками SpO2 можуть мати сильну похибку, якщо сенсор одягнений на палець, вимазаний зеленкою, йодом та ін. препаратами, що фарбують. На свідчення можуть впливати навіть нафарбовані нігті пацієнтки. Але особливо погано, якщо барвник ще й встигне вбратися в матеріал світлофільтру. Закордонний виробник рекомендує для цього проводити регулярні огляди датчиків SpO2 та з ознаками фарбування негайно викидати.
03 вересня 2014 р. м. Одеса