Робота з пробником істотно змінила наше
уявлення про електролітичні конденсатори,
їх якості та виробників...

Одним із найненадійніших радіоелементів в електронній апаратурі був і залишається електролітичний конденсатор. Найчастішою причиною виходу з ладу є «висихання» електроліту, що призводить до підвищення ESR (equivalent series resistance) еквівалентного послідовного опору (ЕПО). При вимірюванні тільки ємності «підсохлого» конденсатора різниця зі справним практично не видно. Крім того, в більшості випадків вимір ємності вимагатиме вилучення конденсатора зі схеми, що не завжди зручно, а процес випаювання – впаювання згубно відбивається на самих конденсаторах.

На підставі досвіду конструювання та експлуатації подібних приладів наводимо порівняння приладів різних видів та форматів для вимірювання та індикації еквівалентного послідовного опору (ЕПО, ESR) електролітичних конденсаторів.

Вимоги, покладені в основу розробки нашого приладу для перевірки електролітичних конденсаторів – індикатора еквівалентного послідовного опору:

1. Можливість перевіряти конденсатори не випаюючи зі схем.
1.1 Щоб зменшити вплив схеми, в якій стоїть електроліт, не нашкодити їй, і водночас мінімізувати її вплив на точність вимірювання, напруга на відкритих щупах не повинна перевищувати 200 мВ (менше відкривання напівпровідникових np переходів).
2. Портативність, зручність, практичність.
2.1 Прилад має бути виконаний у вигляді пробника, адже немає необхідності в точному вимірі ESR, похибка вимірювання в 20 - 30% цілком задовільна. До речі сказати з досвіду - нагрівання електролітичного конденсатора від кімнатної температури до температури пальців (33-35 град.) знижує ESR в середньому в 1,5 рази. Точний вимір ESR виправдано хіба що за умов заводів, які випускають електролітичні конденсатори, для поточного контролю продукції. Та й швидкість реакції на світлодіодну індикацію набагато швидше, ніж цифри дисплея. При цьому, щоб розширити діапазон вимірювання, логарифмічна індикація краща, ніж лінійна. Логарифмічна індикація дозволяє охопити ширший динамічний діапазон на тій самій кількості світлодіодів, ніж лінійна.
2.2 Прилад повинен бути акумуляторним з автономною роботою не менше 8 годин. Цього вистачить, щоб використовувати прилад на виїзних роботах, у відрядженнях не тягаючи з собою ще й адаптер, який важить більше, ніж сам прилад.
2.3 Захист від заряду вимірюваного конденсатора. Пробник не повинен бути пошкоджений або пошкодження повинні бути мінімальними у випадку, якщо вимірюваний конденсатор виявиться зарядженим.
3. Для забезпечення відповідної точності та усунення залежності індикації від ємності, у схемі повинен бути присутнім синхронний детектор.
4. Частота вимірювання має лежати в межах 30 – 200 кГц

Пробник – вимірювач – індикатор еквівалентного послідовного опору (ЕПО, ESR) електролітичних конденсаторів. Технічні характеристики останньої версії приладу

Прилад призначений для оцінки ESR (equivalent series resistance, еквівалентного послідовного опору, ЕПО) електролітичних конденсаторів без випаювання (від'єднання) із схем.
Змінна напруга на розімкнених щупах не більше 200 мВ, що виключає вплив зовнішніх ланцюгів на показання приладу, а напруга, що наводиться, не виведе зовнішні ланцюги з ладу.
Частота вимірювання 100 кГц +- 20%
Діапазон оцінюваного ESR 0.1 - 5.0 Ом.
Світлодіодна індикація з логарифмічною шкалою. Кількість світлодіодів індикації 10.
Діапазон ємностей конденсаторів, що перевіряються від 0,1 мкФ і більше.
При під'єднанні витримує розряд конденсаторів напругою до 50 В.
Живлення від вбудованого Li-ion акумулятора.
Повної зарядки акумулятора вистачає на 10 годин безперервної роботи приладу.
Тривалість повної зарядки не більше 3 годин.
Схема контролю зарядки вбудована в прилад.
Зарядний адаптер - від мобільних пристроїв Nokia старого зразка (тип ACP-7E 3.7V 355mA 1.3VA).

Пробник – вимірник – індикатор ESR (еквівалентного послідовного опору, ЕПО) електролітичних конденсаторів (електролітів). Спрощена конструкція (прототип) для перевірки електролітів.


Достатня простота конструкції пробника та ефективність у роботі, перевірена вже 10-річним досвідом експлуатації як у майстерні, так і на виїзді. Прилад призначений для оцінки ESR (equivalent series resistance, еквівалентного послідовного опору, ЕПО) електролітичних конденсаторів без випаювання (від'єднання) зі схем.
/>Змінна напруга на розімкнених щупах не більше 200 мВ.
Частота вимірювання 40 кГц + - 20%
Діапазон оцінюваного ESR 0.2 - 5.0 Ом ділиться на 2 піддіапазони 0.2 - 1.0 Ом і 1.0. br />Світлодіодна індикація з логарифмічною шкалою. Кількість світлодіодів індикації 5.
Діапазон ємностей конденсаторів, що перевіряються від 1,0 мкФ і більше.
При під'єднанні витримує розряд конденсаторів напругою до 300 В.
Живлення здійснюється від вбудованого Ni-Cd акумулятора номінальною напругою ,6 В, ємністю 80 мА/ч.
Повної зарядки акумулятора вистачає на 6 годин безперервної роботи приладу.
Тривалість повної зарядки не більше 3 годин.
Схема контролю зарядки вбудована в прилад.
/>Зарядний адаптер - від мобільних пристроїв Nokia старого зразка (тип ACP-7E 3.7V 355mA 1.3VA).
Пробник - індикатор ESR без корпусу
Мал.2 Зовнішній вигляд готової конструкції пробника - індикатора ESR електролітичних конденсаторів.

Прилад для перевірки електролітичних конденсаторів - вид друкованої плати.

Мал.3 Вид приладу для перевірки електролітичних конденсаторів із боку друкованої плати.


Структурна схема пробника - індикатора ESR електролітичних конденсаторів
Рис.4 Структурна схема пробника - індикатора ESR електролітичних конденсаторів. частотою 35-40 кГц, обмежувач, що служить для запобігання пошкодженню, якщо вимірюваний конденсатор виявиться зарядженим, підсилювач високої частоти з коефіцієнтом посилення, що перемикається, детектор, індикатор, стабілізатор напруги і акумулятор зі схемою заряду.
Принципова схема пробника - індикатора ESR електролітичних конденсаторів
Рис.5 Принципова схема пробника - індикатора ESR електролітичних конденсаторів.

Задающий генератор виконаний на мікросхемі КМОП (CMOS) D1 40106 - 6-ти тригерах Шмідта, що дозволило спростити схему і включити 5 елементів як вихідного буфера. Відомо, що при мінімальній напрузі живлення буферні властивості КМОП елементів, як і будь-яких інших, також падають до мінімуму. Резистори R2 і R3 утворюють дільник, що визначає вихідну напругу на розімкнутих щупах. Діоди VD13, VD14 оберігають виходи мікросхеми D1 від попадання напруги, що опинилися між щупами внаслідок вимірювань конденсаторів, що "виявилися" зарядженими, або при "випадковому" включенні в робочий ланцюг. Від аналогічних випадків захищають підсилювач високої частоти діоди VD1, VD2 та резистор R5.
Підсилювач високої частоти виконаний на транзисторі VT2, і служить для підвищення чутливості при вимірюванні малих значень еквівалентного послідовного опору. Для того, щоб забезпечити вимірювання діапазону ESR 0.2 - 5.0 Ом за допомогою 5-світлодіодного логарифмічного індикатора, діапазон розбили на 2 піддіапазони. Перемикання між піддіапазонами здійснюється перемикачем S1, який змінює коефіцієнт посилення підсилювача високої частоти (УВЧ). Посилення УВЧ на піддіапазоні 1.0 - 5.0 Ом становить орієнтовно 5 і регулюється підбором R8, а на піддіапазоні 0.2 - 1.0 Ом орієнтовно 25 і регулюється мініатюрним підстроювальним резистором (триммером) R10. Цим же резистором в процесі регулювання добиваємося суміщення піддіапазонів.
Індикатор виконаний на мікросхемі DA1 BA6137 (повні прямі аналоги NTE1866, KA2285B, LB1423N, AN6884, GL1223), що є Мікросхема включає активний амплітудний детектор, підсилювач постійного струму, набір компараторів і ключі управління світлодіодами з обмежувачами струму. Мікросхема забезпечує логарифмічну індикацію рівня. Резистор R13 призначений для зниження рівня споживання світлодіодами, коли щупи не під'єднані і всі світлодіоди горять.
Тепер кілька слів про вибір робочої частоти приладу. Ці мікросхеми призначені для індикації рівня сигналу звукової частоти та містять активний амплітудний детектор. Принаймні у мікросхеми BA6137 на частотах вхідного сигналу вище 40 кГц спостерігалася невідповідність між рівнем сигналу і кількістю світлодіодів, що горять / не горять. Наприклад, на частоті 45 кГц і ESR = 1 Ом спалахує лише 1 світлодіод, ESR = 1.8 Ом - 2 світлодіоди (це правильно), а якщо ESR = 5.0 Ом, гасли все, що відповідало ESR < 1 Ом, що врешті-решт призведе до визначення несправного конденсатора як справний. З іншого боку, щоб знизити вплив ємності на показання, бажано вибирати частоту вище (100 - 200 кГц). Тому робочу частоту необхідно підібрати максимально високою, при якій зберігається відповідність показань приладу. Для калібрування та перевірки відповідності шкалі рівнів як джерело ESR можна використовувати безіндукційні опори, наприклад типу МОН.
Для забезпечення стабільності параметрів живлення критичних ланцюгів забезпечується через стабілізатор напруги, зібраний на транзисторах VT3 і VT4. Достоїнство такої схеми стабілізатора - високий коефіцієнт стабілізації і, на відміну від багатьох інтегральних стабілізаторів (voltage regulators), він не дасть вихідну напругу, якщо вхідна впала нижче за рівень, необхідний для забезпечення заданої вихідної напруги (функція UVLO under voltage lock out). Практично, прилад не ввімкнеться і індикатор не загориться, якщо напруга акумулятора впала нижче 3,3 В.
У приладі застосований нікель - кадмієвий акумулятор 3,6 Вольт 80 мА/год. Оскільки ці акумулятори відрізняються невибагливістю, то схема зарядки складністю не відрізняється. На транзисторі VT5 зібрано обмежувач напруги заряду, що обмежує його до 4.5 В.
Прилад зібраний на друкованій платі розміром 140 х 18 мм (формат пробника). Ще одна перевага такої конструкції – немає необхідності мудрувати щупи – адже до їх конструкції та якості пред'являються дуже жорсткі вимоги. У нашому пробнику щупи виконані зі шматка прута діаметром 2,0 - 2.2 мм для високотемпературного паяння (лок). Активний щуп має довжину 50 мм., пасивний – 100 мм.

Налагодження правильно зібраного приладу здійснюється в наступній послідовності:

  1. Вимикаємо акумулятор.
  2. Контроль напруги на колекторі VT3 в межах 3.0 - 3.1 Вольт при вхідній напрузі 3.6 - 4.5 В, при необхідності встановлюють підбором R14 та/або R15.
  3. Підключаємо вольтметр до колектора VT3, а регульоване джерело живлення до його емітера. Починаючи з напруги джерела 2.0 поступово збільшуємо його до точки включення стабілізатора (спостерігається по стрибкоподібному підвищенню напруги на колекторі VT3). Напруга на емітері VT3 повинна бути в межах 3.3 - 3.4 В. Зменшити напругу включення можна трохи знизивши R18. Щоб знову виміряти напругу точки включення, необхідно встановити на регульованому джерелі живлення напругу нижче 2.0 В, вимкнути його, витримати паузу, поки стабілізатор скинеться, включити джерело і знову підвищувати напругу, контролюючи напругу на колекторі VT3. Такий порядок пояснюється тим, що стабілізатор має якість тригера.
  4. Послідовне налагодження можна проводити з підключеним та зарядженим акумулятором.
  5. За критеріями, описаними раніше, підбираємо частоту генератора резистором R1.
  6. Встановити S1 у ліве (за схемою положення).
  7. Підключити до щупів резистор опором 4,7 Ом і, підбираючи R8, домогтися, щоб горіли 4 з 5 світлодіодів індикатора.
  8. Встановити S1 у праве (за схемою положення).
  9. Підключити до щупів резистор опором 0,8 Ом і, повертаючи двигун R10, знову домогтися, щоб горіли 4 з 5-ти світлодіодів індикатора.
    На цьому налагодження можна вважати закінченим.

Загалом варто відзначити, що правильно зібрані пробники з R10, заміненим на постійний 220 Ом, задовільно працювали навіть без налагодження.

Шляхи модернізації прототипу пробника - індикатора ESR (equivalent series resistance)

Після випуску першої версії пробника (прототипу) минуло близько 10-ти років, елементна база змінилася за цей час, тому вирішили описати кілька напрямків, за якими ми модернізували наші робочі зразки, які зараз випускаємо.

  1. Застосуванням синхронного детектора позбавитися залежності показань приладу від ємності конденсатора, що перевіряється. Застосування синхронного детектора накладає умову - відсутність фазових зрушень у ланцюгах виміру. Відповідна адаптація ланцюгів вимірювання призвела до зниження порогової напруги на вимірюваному конденсаторі, при якому вхідні ланцюги (генератора та обмежувача) можуть вийти з ладу. Тобто ланцюги, що підключаються до вимірюваного конденсатора, стають більш "ніжними". Ще один менш істотний аспект - ускладнюється введення у схему функції вимірювання (оцінки) ємності конденсатора, що вимірюється. Але, як показала практика, доцільність такої функції є досить низькою. Тому від цієї функції вимірювання ємності електроліту виключили вже на етапі прототипу, де вона реалізовувалась досить простими засобами (додаванням в схему одного конденсатора і одного перемикача).
  2. Використання літій-іонного Li-ion акумулятора. При цьому знизиться вага та габарити приладу та збільшиться час роботи від акумулятора. Це вимагатиме застосування зарядного процесора (battery management).
  3. Ще можна замінити стабілізатор на дискретні елементи на інтегральний. Доведеться підібрати інтегральний стабілізатор з функцією UVLO (under voltage lock out) або організувати її іншими способами.

Словом, немає межі досконалості....

Підсумок. Зібраний пробник - вимірник еквівалентного послідовного опору виявився одним із найбільш затребуваних приладів у майстерні, на який не шкода витратити час і зусилля з розробки та збирання. Після появи в бік професійного цифрового вимірювача ESR вже ніхто не дивиться. Спочатку їм перевіряли ще раз показання зібраного пробника - вимірювача, потім закинули далеко на полицю. Причому, коли стало питання, що одного пробника явно недостатньо, вирішили знову зайнятися розробкою але більш досконалої конструкції на сучасній елементній базі. Від старого варіанту залишився тільки формат приладу: малогабаритний ручний акумуляторний пробник - індикатор на світлодіодах із зовнішнім зарядним адаптером, де прибрано всі додаткові функції на зменшення габаритів і точності вимірювання ESR і розв'язки залежності показань від ємності.

14 вересня 2014 р.    м. Одеса

Ми поставили за мету максимально об'єктивно з'ясувати, який має бути прилад для вимірювання еквівалентного послідовного опору, щоб їм було максимально зручно та ефективно користуватися спеціалістами з ремонту електроніки.

Вимірювання еквівалентного послідовного опору електролітичних конденсаторів дуже специфічне, багато в чому не схоже на інші види вимірювань, організовані в мультиметрах, адже необхідно вимірювати малі опори відносно високої частоти, ще й не випаюючи зі схеми. Тому навіть накручені мультиметри, які здатні вимірювати ємність та індуктивність, не вимірюють ESR електролітичних конденсаторів.

Щоб вибрати оптимальний з точки зору майстра з ремонту формат або тип приладу для вимірювання ESR, проведемо порівняння 3-х основних варіантів:

  • Ручний пробник - індикатор зі світлодіодною індикацією.
  • Прилад зі стрілковою індикацією.
  • Прилад із цифровою індикацією.

На підставі досвіду користування подібними приладами проаналізуємо деякі критерії порівняння та їх значущість для вимірювання еквівалентного послідовного опору (ESR) електролітичних конденсаторів.

Точність. З досвіду "спілкування" з електролітичними конденсаторами ясно, що несправності, спричинені підвищенням ESR, виявляються, якщо ESR зросте більш ніж у 5-10 разів. Наприклад, за 3 роки експлуатації професійного серверного обладнання ESR електролітичних конденсаторів його одного з блоків живлення зросло в середньому в 5 разів, але при цьому все продовжує працювати без збоїв. Ще зазначено, що прогрів деяких електролітів до 30 – 40 OC знижує ESR приблизно 1,5 разу. Потім, після остигання ESR відновлюється. Таким чином, для цілей діагностики та ремонту виявляється прийнятною похибка 20 – 30%.

Конструкція щупів. Цей цікавий аспект пов'язаний з тим, що необхідно вимірювати низькі значення опорів ще й на високій частоті. Спробуйте виміряти опір в 0,1 Ом через щупи цифрового мультиметра, особливо коли дроти щупів трохи зношені і спостерігається залежність показань від положень проводів. Все це ще посилиться при вимірі на високій частоті. Висока точність приладу буде зведена до мінімуму простим застосуванням дротів. З цієї точки зору необхідно максимально скоротити довжину провідників від приладу до електролітичного конденсатора, що перевіряється. Є варіант компенсації опору застосуванням 4-х провідних щупів, але це ускладнить їхню конструкцію. Варіант використання клем на стрілочнику або цифровику ідеальний тільки для випаяних конденсаторів.

Швидкість читання показань, зручність. Тут є два аспекти:

  1. Максимальна близькість індикатора до місця вимірювання. Ефект той самий, як дзеркала для водія.
  2. Швидкість оцінки рівня зі стрілочників та з графічних індикаторів (bar graph display) набагато вища, ніж із цифрових. Тому деякі цифрові прилади додатково оснащуються індикатором рівня у вигляді смужок на дисплеї (див. Рис.1).

Графічний індикатор рівня (bar graph) у мультиметрах

Мал.1 Графічний індикатор рівня (bar graph) у мультиметрах

Це, зокрема, дозволяє краще відстежувати швидкі зміни рівня. Найбільшою швидкістю реакції людина має звукові індикатори, що також використовується в цифрових мультиметрах на режимах продзвонювання, але, вважаю, індикувати ESR, скажімо, тоном звукових коливань, це перебір.

Ручний пробник - індикатор на світлодіодах

Позитивні якості:

  • Відсутні дроти щупів, (специфіка вимірювання електролітичних конденсаторів ESR така, що найменший знос проводів вже істотно впливає на точність вимірювання).
  • З усіх варіантів приладів компактний і малогабаритний.
  • Можливість перевіряти конденсатори в платах та монтажі не відриваючи очей від точок підключення щупів, адже малі габарити та світлодіодна індикація цьому сприяють. Тому найвища зручність та швидкість перевірки електролітів.
  • Немає потреби в мікроконтролері. Стійкість до падіння, ударів.

Недоліки:

  • Трохи складніший, ніж стрілочний через необхідність застосування спеціалізованої мікросхеми світлодіодної індикації.
  • Нижча точність, ніж у двох інших, обумовлена ​​обмеженою кількістю світлодіодів індикації.

Стрілковий прилад

Позитивні якості:

  • Найпростіший з усіх.
  • Немає потреби в мікроконтролері.

Недоліки:

  • Великі (порівняно зі світлодіодним) габарити стрілочного приладу не дозволяють його зробити ручним, а це необхідність провідних щупів для перевірки електролітичних конденсаторів у схемах.
  • Через застосування стрілочника крихкість, чутливість до падіння.
  • Нижче зручність, доводиться переводити очі то на стрілку, то на щупи.

Цифровий прилад

Позитивні якості:

  • Найвища точність. Висока точність, якщо це веде до ускладнення схеми, виправдана хіба що для контролю конденсаторів, що випускаються, на заводському конвейєрі.
  • Простіше організувати одночасний вимірювання та ємності конденсатора - для ремонту це необхідно набагато рідше, ніж вимірювання еквівалентного послідовного опору, а веде також до ускладнення схеми.
  • Стійкість до падіння, ударів.

Недоліки:

  • Необхідність застосування провідних щупів для перевірки електролітичних конденсаторів не випаюючи зі схеми.
  • Найнижча зручність - цифрові показання читаються довше, ніж світлодіодні та стрілочні.
  • Найскладніший варіант для повторення, необхідність мікроконтролера, цифрового дисплея.

Висновки: виходячи з вищесказаного для переважної кількості робіт як на виїзді, так і в майстерні зручний адекватний ручний пробник - індикатор на світлодіодах.
Як кажуть: Це повинен мати кожен! Цифрового приладу достатньо одного на майстерню (групу майстрів) для розбору особливих випадків.
А стрілочники завдяки простоті схеми та конструкції, хороші для повторення початківцями.

Ще характеристики, якими слід мати прилад для вимірювання ESR оксидних електролітичних конденсаторів:

  • Можливість та здатність проводити вимірювання не виймаючи конденсатор із схеми. При цьому схема не повинна бути пошкоджена приладом і ланцюги схеми повинні якнайменше впливати на результат вимірювання. Для цього напруга на розімкнених щупах має бути меншою за межі відмикання n-p переходів напівпровідникових компонентів, включаючи переходи Шоттки, тобто не більше 200 мВ.
  • Бути портативним, акумуляторним, з часом безперервної роботи не менше 4-х годин.
  • Малі габарити та вага.
  • Вміти витримувати випадково додані до щупів напруги бажано до 300-350 В (напруга на електролітичному конденсаторі після випрямлення мережі 220 В).
  • Частота вимірювання 30 – 100 кГц (робочі частоти більшості імпульсних блоків живлення).
  • Діапазон ємностей електролітичних конденсаторів, що перевіряються, від 1 мкФ і до нескінченності.

14 жовтня 2014 р.    м. Одеса

Обираючи ЕКГ кабель або SpO2 датчик, насамперед необхідно знати марку та тип апарату, вид роз'єму підключення, також може знадобитися серійний номер та рік випуску. Необхідно пам'ятати, що апарати одного і того ж типу залежно від року випуску та серійного номера можуть мати різні роз'єми підключення SpO2 датчиків та ЕКГ кабелів. Особливо це стосується таких поширених в Україні виробників, як Ютас та Mindray. Також необхідно враховувати, що в користуванні іноді трапляється апаратура китайського виробника всюдисущого з бирками відомих брендів. Тому один з кращих варіантів підібрати відповідний датчик або кабель - надати нехай несправний, але комплектний зразок датчика або кабелю. >Якщо необхідного кабелю або датчика в переліку не виявилося - його зазвичай можна замовити, зв'язавшись з нами.

Вибір ЕКГ кабелю для електрокардіографів та реанімаційних моніторів

Види контактів відведення ЕКГ кабелів

Види контактів відведень ЕКГ кабелів
Мал.1 4 мм з пружиною "banana"
Мал.2 DIN 3.0 3 мм без пружини
Мал.3 DIN 1.5 мама
Мал.4 засувка "кнопка"
Мал.5 зажим

Контакти видів на Мал.1 та Мал.2 мають кабелі, що застосовуються з кардіографами. повинні підходити до відповідних електродів: грудних (грушок) і кінцевих (прищіпок) Контакти видів на Мал.4 та Мал.5 мають кабелю, що застосовуються з реанімаційними моніторами, а також з кардіографами у складі комплексів проведення стрес-тестів (стрес-системами) Вони кріпляться до липких одноразових електродів.
Роз'єми DIN 1.5 мама (Мал.3) мають деякі кабелі моніторів Холтера, а також деякі збірні ЕКГ кабелю.

При виборі ЕКГ кабелів слід враховувати, що в Україні прийнято Європейське кольорове маркування (IEC).Позначення Американського маркування - AHA.

Слід взяти до уваги, що кабелі для реанімаційних моніторів пацієнта бувають з 3-ма і з 5-ма відведеннями.
Іноді ще важливо знати, чи використовуватиметься кардіограф з кабелем при одночасному використанні дефібрилятора.
Якщо Ви не знайшли в нашому переліку марку Вашого апарату або його тип або виникли питання - будемо раді проконсультувати.

І, нарешті,

рекомендації з експлуатації датчиків SpO2 (сенсорів сатурації кисню крові), ЕКГ кабелів, датчиків температури та інших аксесуарів

  1. Ізоляція кабелю може ставати жорсткою і крихкою від впливу ультрафіолетового випромінювання (під час обробки операційних бактерицидних ламп), а також при обробці деякими дезінфектантами. Для запобігання попаданню ультрафіолету рекомендуємо апаратуру разом з кабелями та датчиками накривати пелюшками або простирадлами. Якщо ж збільшилася жорсткість кабелю лише поблизу електродів – рекомендуємо змінити дезінфектант.
  2. Слід уникати потрапляння рідин всередину датчиків SpO2 (сенсорів). Якщо все-таки це сталося – слід якнайшвидше відключити датчик від монітора або пульсоксиметра та видалити рідину за допомогою сухої паперової серветки. Вихід з ладу в таких випадках відбувається зазвичай не відразу, а через якийсь час, зумовлений тривалістю процесу корозії.
  3. Покази приладів з датчиками SpO2 можуть мати сильну похибку, якщо сенсор одягнений на палець, вимазаний зеленкою, йодом та ін. препаратами, що фарбують. На свідчення можуть впливати навіть нафарбовані нігті пацієнтки. Але особливо погано, якщо барвник ще й встигне вбратися в матеріал світлофільтру. Закордонний виробник рекомендує для цього проводити регулярні огляди датчиків SpO2 та з ознаками фарбування негайно викидати.

03 вересня 2014 р. м. Одеса

 

Здійснюємо розробку та супровід дрібносерійного виробництва електронних приладів та вузлів за технічними умовами замовника. Маємо досвід створення засобів тестування медичної техніки, технічних процесів виробничих ліній, спеціалізованих засобів вимірювання та контролю з батарейним живленням.

- розробка схеми електричної принципової електронних приладів та їх вузлів (крім високочастотних, мобільного зв'язку, автомобільних, військового та авіакосмічного призначення, комп'ютерних плат розширення);

- створення мікропрограмного забезпечення (контролери Atmel);

- розробка друкованих плат;

- компонування та теплові розрахунки зокрема малогабаритних портативних пристроїв;

- збирання та тестування прототипів;

- доведення та супровід готових зразків;

- реверс - інженеринг (зворотній інженеринг) електронних виробів (за готовими зразками відтворення електричної принципової схеми, документування алгоритмів роботи та розробка пристроїв, аналогічних наданому).

Відкриті поточні проекти - пробник - індикатор ESR, генератор кардіосигналу, малогабаритний пристрій для перевірки ендоскопічних відеокамер Mega Medical, апарат імпульсного точкового зварювання, лабораторне джерело напруги 1-25 кВ

1. Пробник - індикатор ESR (equivalent series resistance, еквівалентний послідовний опір) з логарифмічною індикацією.

2. Портативний генератор кардіосигналу (кардіоімітатор) для перевірки електрокардіографів.

3. Малогабаритний пристрій для перевірки ендоскопічних відеокамер Mega Medical.

4. Апарат імпульсного точкового зварювання з широким діапазоном енергій, що використовується для перепакування акумуляторних батарей та ремонту ендоскопічного інструментарію.

5. Універсальне багатоканальне навантаження для ремонту та випробування блоків живлення.

6. Лабораторне джерело напруги 1 - 25 кВ, 1 мА.

7. Вимірювач вихідної потужності електрокоагуляторів (ЕХВЧ)

8. Прилад для перевірки датчиків SpO2 (сатурація кисню крові).